Subota 06.08.2011.
17:30
Vestionline A

Šampion Dortmund pobedom otvorio Bundes ligu

U prvom kolu nemačkog fudbalskog šampionata Borusija Dortmund je u derbiju savladala Hamburger 3:1, Štutgart je nadigrao Šalke 3:0, Volfsburg je trijumfovao u Kelnu 0:3, a pobedu je ostvarila i ekipa Verdera i to protiv gostujućeg Kajzerslauterena rezulatom 2:0.

"Milioneri" šampionski startovali u novoj sezoni

Nemački fudbalski šampion Borusija iz Dortmunda uspešno je započeo novu sezonu savladavši na domaćem terenu ekipu Hamburgera sa 3:1 (2:0).

Borusija je dominirala u susretu odigranom pred 80.720 gledalaca i već u prvom poluvremenu stekla je prednost od 2:0 golovima Groskrojca i Gecea. Groskrojc je povećao vođstvo drugim golom u 48. minutu, a Hamburger je uspeo samo da ublaži poraz pogotkom Tešea deset minuta pre kraja meča.

Dominirali u Kelnu - fudbaleri Volfsburga

Nakon što je prošla sezona Bundeslige bila velika opomena igračima Volfsburga, koji su se u poslednjem kolu spasili ispadanja, ove godine sličnu grešku verovatno neće ponoviti, pošto su ubedljivo trijumfovali na gostovanju Kelnu rezultatom 0:3.

Dva gola postigao je Helmes u 17. i 93. minutu, a jedan pogodak delo je Šafera u 86. minutu meča.

Fudbaleri Štutgarta odlično su počeli novu sezonu u prvenstvu Nemačke, pošto su u prvom kolu na svom stadionu ubedljivo savladali Šalke sa 3:0.

Ekipa Štutgarta, za koju je igrao i reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović, povela je u 37. minutu golom Kakaua. Prednost domaćina duplirao je Martin Harnik u 56. minutu, a pobedu Štutgarta potvrdio je Šinji Okazaki minut pre kraja meča.

Verder je na svom "Vezeru" lako izašao na kraj sa Kajzerslauterenom 2:0, a oba gola postigao je Rozenberg u 60. i 81. minutu.

Startnu pobedu u šampionatu zabeležila je ekipa Hanovera i to protiv Hofenhajma sa 2:1, dok su novajlija u ligi ekipa Augsburga i Frajburga podelile bodove rezultatom 2:2.

Gosti su poveli preko Papisa Sisea u 48. minutu, a izjednačio je Saša Melders šest minuta kasnije. Novo vođstvo Frajburgu doneo je Sedrik Makiadi u 55. minutu, ali je Melders drugim golom u 81. minutu postavio konačan rezultat.