Nedelja 18.09.2011.
19:35
Vestionline A

Junajted pobedio Čelsi za vrh tabele

Fudbaleri Mančester junajteda izdvojili su se na vrhu tabele engleske Premijer lige, pošto su u derbiju 5. kola pobedili Čelsi sa 3:1, dok je Mančester Siti remizirao na gostovanju Fulamu 2:2. Totenhem je deklasirao Liverpul sa 4:0, a istim rezultatom Sanderlend je ispratio ekipu Stouka.

Gaze redom - fudbaleri Mančester Junajteda

U fenomenalnom derbiju Mančester junajted je pobedio Čelsi rezultatom 3:1, iako su "plavci" pružili fantastičnu partiju. Domaćin je postigao dva gola posle ofsajda, Runi je nastavio golgetersku seriju, ali i promašio penal u drugom poluvremenu, dok je Fernando Tores postigao pogodak za Čelsi, ali se i obrukao u finišu meča pošto je promašio prazan gol.

Strelaci za "đavole" bili su Smoling u osmom, Nani u 37, kao i Vejn Runi u 45. minutu meča, dok je čast londonskog kluba odbranio Tores u 46. minutu.

Mančester Siti je na gostovanju Fulamu imao dva gola prednosti preko dvostrukog strelca Serhija Kuna Aguera, ali je domaćin poravnao golovima Bobija Zamore i Denija Marfija iz slobodnog udarca.

Totenhem je naneo drugi uzastopni poraz Liverpulu pošto je sa 4:0 slavio na "Vajt Hart Lejnu", mada sa dva igrača više na terenu. Dvostruki strelac za "Spurse" bio je Emanuel Adebajor u 68. i 93. minutu, dok su prva dva gola postigli Luka Modrić u 7. i Džermejn Defo 66. minutu.

Liverpul je meč završio sa devet igrača, Čarli Adam je zbog dva žuta kartona isključen već u 27. minutu, a u 62. minutu Martin Škrtel zbog iste stvari.

Istim rezultatom Sanderlend je deklasirao Stouk Siti na stadionu "Svetlosti".