Četvrtak 06.07.2017.
19:40 >> 22:36h
Vestionline A

Zvezda ispustila dva gola prednosti u duelu sa amaterima (VIDEO)

I u rvenš meču 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope Crvena zvezda je postigla tri gola u duelu sa Florijanom, ali nije uspela da pobedi pošto su igrači u odbrani pravili kardinalne greške pa su amateri sa Malte uspeli da izbore remi - 3:3 (1:1).

A. Čukić - Vesti
Dva gola u Beogradu i još dva na Malti Ričmonda Boaćija

Pre nedelju dana Zvezda je savladala slabašne Maltežane u Beogradu sa 3:0 i ispostavilo se da je to bila kapitalna prednost koja je srpskom vicešampionu donela plasman u narednu rundu.

Podsećamo da su i tada crveno-beli tek u završnici meča i sa igračem više u polju uspeli da povise sa 1:0 na konačnih 3:0. Nije bilo dileme oko putnika u naredno kolo, ali tim Vladana Milojevića nije blistao ni na Malti iako je u jednom trenutku imao dva gola prednosti.

Sve je počelo ranim pogotkom Boaćija, ali to je bilo sve od Zvezde u prvom poluvremenu koj je okončano nerešenim ishodom posle velike greške Frimponga koji je u završnici napravio penal.

Kada je Boaći postigao svoj drugi pogodak, a nedugo zatim i Milijaš na njegovu asistenciju savladao golmana domaće ekipe izgledalo je da će Zvezda osvojiti bodove za godišnju listu. Međutim, motivisani igrači Florijane nisu se predavali do kraja, pa je Vela odmah posle gola Milijaša smanjio na 2:3, a Varela izjednačio na 3:3 lepim golom nakon što je nadskočio Anđelkovića.

Sedmog gola nije bilo, ali zato jeste crvenih kartona pošto je grčki arbitar najpre isključio Gobeljića, a potom i Varelu.

Florijana - Crvena zvezda 3:3 (1:1) prvi meč 0:3

Pizani 45+3pen, Vela 78, Varela 84 - Boaći 11, 70, Milijaš 76

Sudija: Jorgos Kizas (Grčka)

Stadion: Hibernijansa

Gledalaca: oko 5.000

Žuti kartoni: Pizani, varela, Fontanela (Florijana)

Crveni kartoni: Varela (Florijana) - Gobeljić (Crvena zvezda)

Florijana (4-3-2-1): Greč - Pizani, Pepe (36 Niason), Baldakino, Enrike - Najar, Borg (81 Kjeza), Vela (92. Agius) - Fontanela, Kabral - Varela

Crvena zvezda (4-2-3-1): Manojlović - Stojković, Frimpong, Savić, Anđelković - Račić, Le Talek - Srnić (91 L. Ilić), Rikardinjo (74 Gobeljić), Milić (65 Milijaš) - Boaći

Crvena zvezda će u narednom kolu igrati protiv kazahstanskog Irtiša i to najpre u dalekom Pavlodaru 13. jula, a revanš je sedam dana kasnije u Beogradu.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+4. minut - Utakmica je završena Florijana - Crvena zvezda 3:3
90. minut - Još četiri minuta nadoknade, mogao je Enrike da dovede u vođstvo Florijanu
84. minut - Varela dobija crveni karton zbog nesportskog radovanja, sada je 10 - 10 na terenu

84. minut - Zvezdina bruka, prima i treći gol od amatera sa Malte - 3:3, strečac je Varela

80. minut - Posle šanse za Anđelkovića, koji je ispred sebe imao prazan gol u sledećem napadu Gobeljić dobija crveni karton

78. minut - Drugi gol za Florijanu postiže Vela - 2:3, nova velika greška odbrane Zvezde

76. minut - GOOOOOOL, kontranapad je išao po desnoj strani lopta do Boaćija on asistira Milijašu koji pogađa gol Florijane - 1:3

74.minut - Gobeljić je zamenio i večeras slabog Rikardinja

70. minut - GOOOOOOOOL, ponovo je mrežu zatresao Boaći, ovog puta posle asistencije Srnića - 1:2

68. minut - Nova šansa za Srnića, ali nije dovoljno dobro skočio pa je lopta otišla pored gola
65. minut - Milijaš je zanenio Milića
65. minut - Florijani poništen gol zbog ofsajda Fontanele
63. minut - Lopta odlazi pored gola posle šuta Anđelkovića iz povoljne situacije
55. minut - Velika šansa za Florijanu, nisu uspeli domaći da iskoriste nesporazum Manojlovića, Frimpnga i Savića koji su čekali jedan na drugog i niko nije intervenisao
52. minut - Poluprilika za Fontanelu, lopta odlazi pored gola
46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nije bilo promena

Prvo poluvreme

45+3. minut - Siguran sa bele tačke je Pizani - 1:1

45+3. minut - Frimpong je skrivio penal, napravio je prekršaj u kaznenom prostoru
45. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade zbog nekoliko prekida zbog povreda
34. minut - Izblokiran je udarac Anđelkovića, korner
26. minut - Velika šansa za Kabrala, ali je Manojlović odbranio u situaciji jedan na jedan
21. minut - Žuti karton za Varelu zbog namernog udaranja Stojkovića i to bez lopte

11. minut - GOOOOOOL, vodi Zvezda na Malti, strelac je Boaći - 0:1, asistirao je Milić, a reprezentativac Gane je bio precizan, lopta se od stative odbila u mrežu

7. minut - Izblokiran je udarac Milića, lopta odlazi u korner
3. minut - Prvu polupriliku imao je Rikardinjo, ali njegov udarac je otišao dalekood gola
1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli domaći