Četvrtak 14.09.2017.
20:05 >> 23:21h
Vestionline A

LE: Zvezda žali za pobedom, BATE zadovoljan bodom

Posle punih 10 godina Crvena zvezda je ponovo zaigrala u Ligi Evrope i na premijeri ovogodišnjeg izdanja osvojila je bod pošto je pred svojim navijačima na stadionu "Rajko Mitić" remizirala sa prvakom Belorusije BATE Borisovim - 1:1 (0:0).

A. Čukić - Vesti
Velika borba se vodila na sredini terena

Nešto bolje su u meč ušli gosti koji imaju daleko veće iskustvo kada su u pitanju mečevi u evropskim takmičenjima u poslednjih nekoliko godina, ali to svoje preimućstvo nisu uspeli i da materijalizuju.

Najbolju šansu imaju je Mirko Ivanić, ali srećom iz odlične pozicije poslao je "bombu" do prečke. Kako je vreme prolazilo tako je i Zvezda igrala bolje pa je već u prvom poluvremenu ozbiljno pretila golu gostiju, ali lopte su uglaavnom išle van okvira.

Naplatili su crveno-beli bolju igru u 54. minutu kada je posle asistencije Srnića na drugoj stativi loptu u gol gurnuo Nemanja Radonjić. Ispostavilo se da je upravo on bio najvažniji akter meča pošto je odmah po njegovom izlasku BATE izjednačio pogotkom rezerviste Sinjeviča.

U međuvremenu Srnić je mogao da povisi na 2:0, ali je nejasno kako je uspeo da sa udaljenosti od samo 2-3 metra ne pogodi gol gostiju. Nakon toga su Belorusi još jednom pogodili prečku gola Borjana, a potom je usledilo izjednačenje posle odličnog centaršuta Ivanića.

U završnici meča trener Milojević je sve karte bacio u napad pa je domaći tim igrao sa dva klasična napadača pošto je Pešić zamenio Srnića. Međutim, to se nije isplatilo crveno-belima kao pre nekoliko nedelja kada je upravo ovaj igrač uneo preokret na meču u Krasnodaru.

Crvena zvezda - BATE Borisov 1:1 (0:0), 1. kolo Grupa H

Radonjić 54 - Sinjevič 72

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Gledalaca: oko 40.000

Sudija: Jevgenij Aranovskij (Ukrajina)

Žuti kartoni: Savić, Kanga (Crvena zvezda) - Milunović, Rodionov, Sinjevič (BATE)

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Stojković, Savić, Le talek, Rodić - Donald, Krstičić (88 Milijaš) - Srnić (77 Pešić), Radonjić (71 Rikardinjo), Kanga - Boaći.

BATE (4-2-3-1): Šćerbickij, Rios, Hajdučik, Milunović, Poljakov -  A. Volodko (60 Sinjevič), Dragun - Ivanić, Stasevič (M. Volodko), Gordejčuk - Rodionov (75 Baga).

U 2. kolu Crvena zvezda 28. septembra gostuje ekipi Kelna.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+5. minut - Sudija Aranovskij svira kraj, Crvena zvezda - BATE 1:1

90+2. minut - Slobodnjak sa ivice kaznenog prostora iskosa, izblokiran je udarac Kange
90. minut - Igraće se dodatnih pet minuta
88. minut - Milijaš menja Krstičića, još maksimalno 6 minuta
82. minut - Napada Zvezda svim silama, pokušava da dođe do sva tri boda
77. minut - Milojević menja formaciju, Zvezda će napasti sa dva špica, umesto Srnića u igri je Pešić

72. minut - Lepa akcija gostiju, sa desnog krila je centrirao Ivanić, Sinjevič se na drugoj stativi smao poklonio i poslao loptu u gol Borjana

71. minut - Rikardinjo menja strelca Radonjića
67. minut - Štetaaa, lopta posle udarca Kange ide pored stative, mali promašaj
64. minut - Ponovo Belorusi pogađaju prečku, Staševič, sreća ponovo na strani Zvezde
58. minut - Kakva šansa za Srnića, sa samo tri metra nije pogodio gol BATE-a, velika šteta
57. minut - Borjan brani udarac Ivanića

54. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL, Radonjić ubacuje loptu u gol na drugoj stativi posle odlične akcije i centaršuta Srnića

46. minut - Već u prvom napadu velika opasnost pred golom gostiju, prvo je Boaći izblokiran, a onda je šutirao Radonjić, ali daleko od stative BATE-a

Prvo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog dela, Crvena zvezda - BATE 0:0, i jedni i drugi su imali svoje šanse, a domaći su počeli da igraju tek u drugom delu prvog poluvremena.
45+1. minut - Loša intervencija Le Taleka, ali spašava situaciju Borjan
45. minut - Igraće se još samo minut
42. minut - Zvezda se "otkravila" i krenula da napada, Stojković centrira, Boaći kasni
40. minut - Udarac Boaćija, brani golman beloruskog tima
38. minut - Odličan udarac Radonjića, fijuknula je lopta tik iznad prečke
31. minut - Boaći je bio u kaznenom prostoru gostiju, ali dosta iskosa pa nije imap šansu da pogodi gol

30. minut - Udarac Kange sa velike udaljenosti, ali jako slabo

17. minut - Ponovo su pripretili Belorusi, Borjan brani udarac
10. minut - Velika šansa za goste, kontra je bila 5 na 3, lopta je došla do Ivanića na ivicu penala, ali srećom on pogađa prečku
8. minut - Opasno je bilo u kaznenom prostoru Zvezde posle kornera za BATE
4. minut - Boaći se gurao u petarcu, okrenuo se, ali nije imao snage za jak udarac
3. minut - Oprobao je udarac desni bek Rios sa prilične udaljenosti, neprecizno

1. minut - Utakmica je počela, loptu je izveo domaći tim