Utorak 02.11.2010.
22:45
Vestionline A

LŠ: Totenhem nadigrao Inter, Barsi bod

Na mečevima 4. kola Lige šampiona odigranim u utorak Totenhem pobedio šampiona Evrope 3:1, Tvente iznenadio Verder u Bremenu 0:2, Benfika dobila Lion sa 4:3, Mančester Junajted i Valensija ostvarili sigurne pobede sa po tri gola razlike, dok je Barselona izborila samo remi u Kopenhagenu 1:1.

Nakon tri gola u Milanu, sa dve asistencije MVP meča u Londonu - Geret Bejl

Fudbaleri Totenhema pobedili su Inter rezultatom 3:1 u derbiju 4. kola grupe A Lige šampiona.

U odličnom susretu na "Vajt Hart Lejnu" domaći tim je zasluženo pobedio, a do prednosti je došao golom Van der Varta u 18. minutu na sjajno dodavanje Luke Modrića. "Pevci" su prednost duplirali preko Pitera Krauča u 61. minutu kada je iskoristi odličan centaršut po zemlju Gereta Bejla.

Deset minuta kasnije Samjuel Eto je lepim golom vratio Inter u igru, ali opet je sjajni Bejl fantatstično probio po strani, i identičnim centaršutem kao kod prvog gola, sjajno pronašao Romana Pavljučenka koji je rešio pitanje pobednika.

U drugom meču Tvente je maltene eliminisao Verder iz Evrope trijumfom u Bremenu 2:0, golovima Čadlija i De Jonga u poslednjih deset minuta meča.

U najzanimljivijem meču večeri, Benfika je u okviru grupe B pobedila Lion 4:3. Lisabonski tim je imao prednost od 4:0, posle dva gola Konetraai po jednog Kardeca i Havija Garsije. Međutim, Lion je u poslednjih 15 minuta preko Gurkufa, Gomisa i Lovrena uspeo da zabeleži častan poraz.

Šalke je još jednom razočarao remijem u Tel Avivu protiv Hapoela (0:0), čime je definitivno jasno da je nemački tim u teškoj krizi.

Valensija i Mančester junajted su ostvarili lagane pobede nad Rendžersom, odnosno Bursom - 3:0. Valensija je na domaćem terenu trijumfom nad Rendžersom, golovima Soldada i Tina Koste, praktično obezbedila drugo mesto u grupi, dok je Mančester istim rezultatom savladao davno otpisanu Bursu u Turskoj. Strelci za "crvene đavole" bili su Flečer, Obertan i Bebe.

Danski Kopenhagen je još jednom potvrdio da je jedno od najprijatnijih iznenadjena remijem sa Barselonom 1:1. Katalonci su poveli preko Mesija u 31. minutu, ali je samo dva minuta kasnije Klaudemir doneo poen svojoj ekipi.

Rubin i Panatinaikos su odigrali bez golova, a taj rezultat čini se najviše odgovara Dancima, koji imaju odlične šanse da prođu među 16 najboljih.

U sredu su na programu mečevi 4. kola u grupama E, F, G i H.