Subota 20.11.2010.
15:53 >> 20:45h
Vestionline A

Totenhem dobio Arsenal, a Birmingem Čelsija

Fudbaleri Totenhema su u 13. kolu Premijer lige uspeli da pobede Arsenal na stadionu 'Emirati' rezultatom 2:3, iako su "tobdžije" nakon prvog poluvremena vodile sa 2:0.

Igrači Totenhema su napravili pravi podvig pošto su nakon 17 godine uspeli da slave protiv Arsenala na gostujućem terenu.

Arsenal je do poluvremena napravio, činilo se, velikih 2:0 golovima Nasrija i Šamaka, ali su gosti u nastavku zaigrali daleko bolje i sasvim zasluženo došli do velike pobede.

Bejl je u 50. minutu smanjio na 1:2, a Van der Vart je sa penala poravnao na 2:2. Pobedu Totenhemu doneo je Kaboul u 86. minutu meča. Naime, Van der Vart je izveo slobodan udarac, a Kabul je bio najviši u skoku, za veliki preokret 3:2.

To je prva pobeda Totenhema u gostima protiv Arsenala od 1994. godine.

Fudbaleri Birmingema pobedili su danas na svom terenu ekipu Čelsija rezultatom 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Bovijer u 17. minutu. Nikola Žigić je igrao prvih 72. minuta za Birmingem, dok je Bane Ivanović odigrao ceo meč za Čelsi.

Mančester junajted je pobedio Vigan 2:0 golovima Evre u 45. i Ernandeza u 77. minutu. Gosti su meč završili sa devet igrača, pošto su isključeni Alkaraz u 59. i Rodaljega u 61. minutu. Nemanja Vidić je odigrao svih 90 minuta za "đavole".

Prvo mesto na tabeli drže Čelsi i Mančester junajted sa po 28 bodova, dok je Arsenal treći sa 26.

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu ekipu Vest Hema rezultatom 3:0. Golove za ekipu s 'Enfilda' postigli su Džonson u 18, Kujt sa penala u 27. i Rodrigez u 38. minutu.

U ostalim mečevima najubedljiviju pobedu u dosadašnjom delu sezone ostvarila je ekipa Boltona, koja je na svom "Riboku" potukala Everton rezultatom 5:1. Blekpul je kao domaćin savladao Vulvse sa 2:1, a pobedu na gostovanju priredila je ekipa Stouka koja je sa 0:3 u Birmingemu deklasirala VBA.