Utorak 08.01.2019.
20:40 >> 22:52h
Vestionline A

Zvezda se probudila, ali je izgubila dok je spavala

U drugom kolu drugog kruga "crveno-beli" su poraženi kao gosti španskog prvoligaša Unikahe u Malagi sa 79:74 (26:13, 25:24, 14:18, 14:19).

twitter.com/unicajaCB
Jedan detalj Unikahine prevlasti protiv Zvezde u prvom poluvremenu

Unikaha: Fernandez 10 (0-2 za tri), Salin 10 (3-7), Dijez 2 (0-2), Milosavljavić 7 (1-2), Šermadini 13, Vačinski (0-3), Roberts 11 (1-3), Lesor 16, Viltjer 10 (1-2). Nisu igrali: Okuo, Sančez, Stilma. Trener: Kazimiro.

Zvezda: Reglend 7 (1-5), Čović 9 (1-4), Kešelj (0-1), Perperoglu 23 (4-5), Davidovac, Lazić, Beron 7 (1-3), Dobrić 13 (2-4), Ristić 4, Simanić 7 (1-3), Cirbes, Odžo 4. Trener: Tomić.

Sutra se u drugom kolu u Francuskoj sastaju Limož i Valensija. Zvezda u sledećem meču opet igra u Španiji (16. januar, 20.45 časova), a tada je dan ranije Unikaha domaćin francuskom timu.

Kraj

40`: Na pet sekundi pre kraja Reglend je promašio za trojku.

40`: 77:74 - Fernandez opet nepogrešiv iz penala. Zvezdi ostaje 12 sekundi. Tomić je uzeo tajm-aut

40`: 75:72 - Na 51 sekundu do kraja Fernandez ne greši iz slobodnih bacanja, a Ristić poentira iz ofanziovnog skoka.

39`: 73:72 - Čović oba puta precizan iz slobodnih bacanja. Zatim se odbranila, a onda je Dobrić dao trojku. Da je pre svega Odžo pogodio dodatno bacanje, bilo bi i nerešeno.

36`: 71:65 - Čovićevom trojkom Zvezda se primakla na samo šest poena zaostatka.

Kraj treće četvrtine, prve koja je pripala Zvezdi sa 18:14.

26`: 63:52 - Zvezdin zaostatak iz prve četvrtine i dalje određuje rezultatski tok meča.

Poluvreme - 51:37. Zvezdi čak nije pripala ni druga četvrtina (25:24) iako je rezultatski bila konkurentna pre svega zahvaljujući Perperogluovim trojkama, a postigao je tri uzastopno. Prva četvrtina bila je očajna za "crveno-bele" pa Unikaha i posle prvog dela ima lepu zalihu.

18`: 46:35 - Dobrić postiže poene iz tek prvog Zvezdinog protivnapada na meču.

15`: 37:26 - Kad ne ide, dobre su i trojke. Treću uzastopno dao je Perperoglu.

13`: 37:23 - Unikaha i dalje suvereno drži Zvezdu pod svoje. "Crveno-beli" nikako da pronađu dobitnu kombinaciju, a medveđu uslugu im čini Reglendovo šutiranje za tri poena iz očaja. Ali dve trojke uzastopce je pogodio Perperoglu.

Na kraju prve četvrtine domaćin vodi 26:13. Jedini Zvezdin strelac za dva poena je Beron.

8`: 24:11 - Zvezdina igra se raspada, Unikaha potpuno dominira u prvoj četvrtini pa njena prednost samo raste. "Crveno-beli" i dalje bez pogotka za dva poena.

6`: 14:9 - Svi Zvezdini poeni na početku su trojke. Pogodio ju je i Beron.

4`: 7:6 - Zvezda je prve poene postigla tek posle tri minuta igre i to je bila Reglendova trojka. Zatim je, posle još dva poena Unikahe, trojku dao i Simanić.

Utakmica je počela. Zvezdina standardna početna petorka: Reglend, Beron, Lazić, Simanić i Cirbes.

Zvezda je posle pobedničkog starta protiv Limoža u Top 16 s mnogo optimizma otišla na megdan Unikahi, koja je kao gost pretrpela poraz protiv rivala iz španskog prvenstva Valensije.

Trener "crveno-belih" Tomić smatra da bi ključ uspeha mogao da bude kontrola skoka u odbrani.

Dva tima su se prošle sezone sastala u Evroligi. Svako je pobedio pred svojom publikom.